Cortana w nowej odsłonie

Microsoft zmienia strategię dotyczącą dalszych losów asystenta cyfrowego Cortana i nie będzie go dalej rozwijać jako autonomicznego narzędzia, integrując je za to z oprogramowaniem biurowym. Dlatego od dzisiaj wygasa wsparcie techniczne dla tej aplikacji uruchamianej w trybie stand-alone na urządzeniach Android i iOS.

Cortana

Decyzja ta nie powinna dla nikogo zaskoczeniem, gdyż Microsoft już dość dawno – bo w trzecim kwartale zeszłego roku – informował, że jego asystent cyfrowy będzie dalej rozwijany, ale inaczej niż do tej pory. Oznacza to, że Cortana będzie teraz w zasadzie wspierać pracę innych zintegrowanych z nią narzędzi (takich jak Outlook czy Teams) i przestanie pełnić rolę oddzielnej usługi.

Tak naprawdę to Microsoft już kilka lat temu zdecydował, że Cortana będzie pełnić rolę podobną do tej, jaką tego typu narzędziom – takim jak Alexa i Google Nest – wyznaczyli ich twórcy. Dlatego Cortana staje się wyspecjalizowanym pomocnikiem, który zwiększa produktywność biznesowych aplikacji uruchamianych na platformie Microsoft 365.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200