Corning kupuje od Pirelli dział światłowodów za 3,9 mld USD

Amerykański producent sieci światłowodowych, dzięki tej transakcji, staje się liderem w tym segmencie rynku, zdobywając w nim dwukrotnie większy udział niż Lucent Technologies.

Corning, amerykański producent sieci światłowodowych, kupi większościowy pakiet udziałów Optical Technologies, amerykańskiej firmy specjalizującej się w produkcji komponentów optycznych, należącej do włoskiego koncernu Pirelli. Wartość transakcji wyniesie 3,9 mld USD.

Dzięki umowie Corning obejmie 90% jej akcji, a pozostałe 10% nadal będzie należało Cisco Systems, która od grudnia ub.r. jest udziałowcem Optical. Corning ponadto kupi od Pirelli inne aktywa o łącznej wartości 100 mln USD.

Od pewnego czasu Corning prowadził już politykę, zmierzającą do osiągnięcia czołowej pozycji wśród producentów rozwiązań światłowodowych. Transakcja ta pozwoli mu na zrealizowanie tych planów i zdobycie dwa razy większego udziału w rynku niż Lucent Technologies, będący obecnie na drugim miejscu.

***

Cisco przejmuje dział sieciowy Pirelli

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200