Corel zwalnia 21% pracowników

Redukcja etatów na wszystkich szczeblach firmy jest elementem programu, który ma przynieść jej ok. 40 mln USD oszczędności rocznie.

Kanadyjski Corel, mający ostatnio kłopoty finansowe, zapowiedział, że w ramach redukcji kosztów wkrótce zwolni 21% pracowników. Działanie to jest elementem planu restrukturyzacyjnego, który ma mu pozwolić na zaoszczędzenie ok. 40 mld USD rocznie.

Firma zamierza ogółem zredukować ok. 320 etatów, z czego większość w jej centrali w Ottawie. Zwolnienia mają dotyczyć wszystkich szczebli.

Ponadto Michael Cowpland, prezes i dyrektor wykonawczy Corela, postanowił nie pobierać wynagrodzenia na czas nieokreślony. Dotychczas jego roczna pensja wynosiła 199 tys. USD. Na razie nie wiadomo, czy inni dyrektorzy Corela zdecydują się na taki krok.

"To nie była łatwa decyzja. Jednak po bardzo dokładnych obradach, firma zdecydowała, że podjęcie takich działań jest niezbędne" - oświadczył M. Cowpland.

Firma na razie nie chce podawać szczegółów dotyczących jej planu redukcji kosztów i oszczędności, czekając na opublikowanie wyników finansowych za II kwartał. Mają być one znane w ciągu dwóch tygodni.

Notowania kanadyjskiego producenta na giełdzie NASDAQ spadły wczoraj o 4,2%.

***

Corel zawarł porozumienie OEM z Linux Technology

Corel zyskuje dodatkowe źródło finansowania, traci ważnych dyrektorów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200