Corel zawarł porozumienie OEM z Linux Technology

Corel zawarł umowę typu OEM z Linux Technology, w ramach której będzie dostarczał pakiet aplikacji biurowych WordPerfect 8 w wersji dla Linuxa, przystosowany do pracy w urządzeniach internetowych part...

Corel zawarł umowę typu OEM z Linux Technology, w ramach której będzie dostarczał pakiet aplikacji biurowych WordPerfect 8 w wersji dla Linuxa, przystosowany do pracy w urządzeniach internetowych partnera. Wartość porozumienia nie została ujawniona.

Linux Technology produkuje Solution Box i Office/Residential Gatewat, urządzenia internetowe powszechnego użytku kompatybilne z wieloma platformami. Pierwsze z nich może działać jako niezależny system, podczas gdy drugie do pracy wymaga obecności sieci.

W ramach umowy kanadyjski producent przygotuje amerykańską wersję Corel WordPerfect 8 for Linux, która będzie rozprowadzana ze wszystkimi urządzeniami Linux Technology, sprzedawanymi na rynkach anglojęzycznych.

Umowa z Linux Technogy jest rozszerzeniem wcześniejszej, zawartej z jej firmą matką - PC Chips, wiodącym producentem płyt głównych. W ramach zeszłorocznego porozumienia pakiet WordPerfect 8 w wersji dla Windows jest dołączany do każdej płyty głównej wyprodukowanej przez PC Chips.

Zdaniem analityków, umowa z Linux Technology jest kolejnym krokiem, który ma szansę poprawić kondycję finansową kanadyjskiego Corela.

***

Corel zyskuje dodatkowe źródło finansowania, traci ważnych dyrektorów

Corel podpisał porozumienie OEM z PC Chips Group

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200