Corel wciąż rozważa możliwość wydzielenia działu linuxowego

Tymczasem CorelDraw i inne narzędzia graficzne mają stać się podstawowym źródłem przychodów firmy.

Corel, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przedstawił nową strategię rozwoju. Firma zamierza skupić się na narzędziach do tworzenia grafiki i planuje wydzielić dział rozwiązań linuxowych.

Kanadyjski producent poinformował, że jego sztandarowy pakiet biurowy WordPerfect będzie oferowany głównie firmom, które już wcześniej z niego korzystały. Firma potwierdziła, że inwestycje w rozwój pakietu dotyczyć będą przede wszystkim angielskiej wersji językowej, dla której "istnieje zauważalne zapotrzebowanie rynkowe". Derek Burney, prezes i dyrektor wykonawczy, stwierdził, że Corel uznał już dominację pakietu Office Microsoftu na rynku jako faktycznego standardu i "nie zamierza z nim bezpośrednio walczyć".

Zobacz również:

  • ServiceNow otwiera w Polsce biuro
  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Znamienny jest fakt, że Corel zmienił strategię dotyczącą WordPerfecta w trzy miesiące po tym, jak Microsoft zdecydował się na zainwestowanie w firmę 135 mln USD. Poinformowano wtedy, że firmy mają współpracować nad rozwiązaniami związanymi z nową strategią .NET Microsoftu.

Ponadto przedstawiciele Corela stwierdzili, że wciąż "usilnie rozważają możliwości" wydzielenia działu, który zajmuje się dystrybucją systemu operacyjnego Linux. Kanadyjski producent wciąż liczy, że możliwe jest takie rozwiązanie, które pozwoli zachować mu udziały w wydzielonej firmie i kontynuować prace nad linuxowymi wersjami WordPerfecta i pakietu graficznego CorelDraw.

Tymczasem CorelDraw i inne narzędzia graficzne mają stać się podstawowym źródłem przychodów firmy. W ciągu najbliższych 12. miesięcy zamierza ona skupić się nad wprowadzeniem na rynek kilku nowych pakietów graficznych i przekonać użytkowników do migracji na CorelDraw w wersji 10.

Pakiet graficzny Corela ma w ciągu dwóch najbliższych lat zostać przystosowany do tworzenia grafiki specjalnie pod kątem Internetu. W ciągu trzech kolejnych lat Corel ma opracować oprogramowanie graficzne zgodne z architekturą .NET Microsoftu.

***

Corel przygotowuje nową strategię rozwoju

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200