Corel wchodzi na rynek zestawów aplikacji

Latem pojawią się 32-bitowe aplikacje Corel Corp. dla Windows 95

Latem pojawią się 32-bitowe aplikacje Corel Corp. dla Windows 95

Nie nazwany jeszcze zestaw aplikacji Corela będzie zawierał edytor WordStar, na który firma wykupiła licencję, arkusz kalkulacyjny opracowany na podstawie Corel Chart 5.0, Corel Presentations oraz CorelDraw. Do zestawu będzie dołączony terminarz i książka adresowa, które Corel ma zamiar odkupić od nie zidentyfikowanej firmy europejskiej, a także słownik, setki czcionek oraz biblioteka rysunków. Zestaw będzie stosował technologię OLE 2.0.

32-bitowy zestaw do Windows 95 będzie dostępny wyłącznie na CD-ROM. Jego cena nie została jeszcze określona, ale jak twierdzi Prezes Corela Michael Cowpland "z pewnością nie będzie wygórowana".

Niektórzy analitycy rynku pytani o te plany sądzą, że Corel zajmie nie zajętą jeszcze lukę na bardzo konkurencyjnym rynku zestawów aplikacji zdominowanym obecnie przez Microsoft Office o cenie 499 USD oraz SmartSuite Lotus Development Corp. o cenie 795 USD.

"Zamierzają oni trafić do mniejszych przedsiębiorstw, które nie są zmuszone do wydania aż takich pieniędzy i uzyskania pełnych funkcjonalnych możliwości Microsoft Office" - twierdzi Joan-Carol Bringham, analityk w International Data Corp. Dodaje ona, że "dla niektórych przedsiębiorstw będzie interesującye uzyskanie czcionek i zestawu rysunków; jeżeli firma wstrzeli się z dobrą ceną oraz możliwościami pakietu to trafi w dziesiątkę". Jednakże, niektórzy użytkownicy oprogramowania Corela twierdzą, że pozostaną przy możliwościach, które dają im dotychczas zainstalowane pakiety tej firmy.

"Wybraliśmy już oprogramowanie dostosowane do naszych potrzeb, ale gdybyśmy zaczynali teraz, [zestaw Corela] byłby dobrym punktem startowym" - twierdzi Laurie Leiser, menedżer w firmie Multimedia Productions zajmującej się grafiką oraz edycją multimedialną.

Corel ogłosił również, że latem przyszłego roku wprowadzi do sprzedaży oprogramowanie do wideokonferencji w cenie ok. 1000 USD. Oprogramowanie będzie działać na istniejącym okablowaniu lokalnych sieci komputerowych i będzie wykorzystywać karty, które zostaną bezpośrednio dołączane do biurowych central telefonicznych tak, że wewnętrzne połączenia nie będą wymagały sieci ISDN. Zestaw będzie zawierał oprogramowanie do przesyłania poczty z obrazami wideo i głosem oraz kamerą

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200