Corel stabilizuje swoją pozycję finansową

Firma w III kw. roku finansowego odnotowała stratę, jednak jej przychody utrzymały się na poziomie z poprzedniego kwartału. Przedstawiciele firmy twierdzą, że wprowadzone zmiany restrukturyzacyjne wkrótce pozwolą jej na uzyskanie stabilnej pozycji finansowej.

III kwartał roku finansowego 2000 dla firmy Corel był znacznie gorszy niż przed rokiem. Przychody firmy osiągnęły wartość 36,4 (71,3 mln USD rok wcześniej). Corel odnotował jednak stratę netto w wysokości 10,7 mln USD, w porównaniu do 17,6 mln USD zysku netto uzyskanego w analogicznym okresie rok temu.

Analitycy podkreślają jednak, że sprzedaż, mającego ostatnio kłopoty finansowe producenta, utrzymała się na równym poziomie. W II kw. br. finansowego jego przychód wyniósł bowiem 36,6 mln USD.

"Osiągnięte przez nas wyniki odzwierciedlają koszty, jakie ponosimy w związku z restrukturyzacją. Utrzymaliśmy dobre wyniki uzyskane w minionym kwartale, nasze koszty się zmniejszają i powoli zbliżamy się do stabilizacji sytuacji finansowej" - powiedział w uzasadnieniu wyników John Blaine, dyrektor finansowy Corela.

Jednym z elementów podjętej restrukturyzacji jest zwolnienie 21% pracowników na całym świecie. W wyniku słabych wyników osiąganych przez firmę w ostatnim czasie ze stanowiska zrezygnował również Michael Cowpland, prezes i dyrektor wykonawczy firmy.

***

Michael Cowpland zrezygnował z funkcji prezesa Corela

Corel zwalnia 21% pracowników

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200