Corel rozważa sprzedaż działu oprogramowania linuxowego

Firma stwierdziła, że jej dział zajmujący się produktami linuxowymi jest zbyt mały, aby mógł być zyskowny. Na przełomie roku ma zapaść decyzja co do jego rozbudowy lub sprzedaży.

Akcje kanadyjskiego Corela spadły wczoraj o 5%, po tym jak ujawnił on, że w ramach restrukturyzacji rozważa sprzedaż działu produktów linuxowych.

Producent, znany głównie jako twórca oprogramowania CorelDraw i WorldPerfect, rozpoczął tworzenie oprogramowania linuxowego w zeszłym roku. Posunięcie to miało pozwolić mu na uzyskanie nowego, znaczącego źródła przychodów. Michael Cowpland, dyrektor wykonawczy firmy, który odszedł z niej w sierpniu br., przewidywał, że w tym roku uda się Corelowi uzyskać ze sprzedaży produktów linuxowych 20 mln USD. Jednak w ciągu 9 pierwszych miesięcy tego roku uzyskał on z tego rynku zaledwie 6,1 mln USD.

Tymczasem w ramach zmian restrukturyzacyjnych kierownictwo firmy stwierdziło, że jej dział linuxowy powinien być większy, jeśli ma przynosić zyski. Corel rozważa jednak zarówno wzmocnienie działu przez wykupienie nowej technologii linuxowej, jak i jego sprzedaż- poinformowała rzeczniczka firmy. Decyzja ma zostać podjęta w grudniu br. lub styczniu przyszłego roku.

***

Corel mianował nowego prezesa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200