Corel przygotowuje nową strategię rozwoju

Firma twierdzi, że mające zostać ujawnione za dwa tygodnie plany rozwoju, pozwolą jej na powrót do rentowności.

Kanadyjski Corel, mający w ostatnim czasie kłopoty finansowe, zamierza 23 stycznia br. przedstawić nową strategię rozwoju firmy. O nowych planach pracownicy firmy i media zostaną poinformowani podczas specjalnej konferencji w Ottawie.

Firma ujawniła na razie, że kierownictwo kończy opracowywać strategię korporacyjną, która ma zapewnić jej długofalowy rozwój i rentowność. W opracowaniu nowych planów Corelowi pomaga zewnętrzna firma konsultingowa.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza

Przypomnijmy, że w drugiej połowie listopada ub.r. firma Corel ujawniła, że rozważa sprzedaż swojego działu produktów linuxowych, który nie przynosił oczekiwanych zysków. Jej kierownictwo rozważało wtedy wzmocnienie tego działu przez wykupienie nowej technologii linuxowej, a także jego sprzedaż. Decyzja w tym względzie miała zostać podjęta na przełomie roku.

Firma Corel wpadła w poważne kłopoty finansowe, po tym jak w maju ub.r. załamała się jej planowana fuzja z Inprise/Borland. W sierpniu rezygnację złożył Michael Cowpland, założyciel i długoletni dyrektor wykonawczy firmy. Z ratunkiem dla Corela niespodziewanie podążył Microsoft, który za 135 mln USD kupił prawie 25% jej akcji. Firmy zawarły porozumienie, w ramach którego mają skupić się nad projektami związanymi z nową strategią internetową .NET Microsoftu.

Następnego dnia po tym, jak producent Windows zapowiedział inwestycję w Corela, firma mianowała Dereka Burneya, pełniącego tymczasowo obowiązki prezesa i dyrektora wykonawczego, swoim nowym szefem.

***

Corel rozważa sprzedaż działu oprogramowania linuxowego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200