Corel dla Internetu

Corel wprowadził na rynek Internet Mania, zestaw narzędzi dla użytkowników Internetu. Internet Mania jest pierwszym programem narzędziowym z rodziny pakietów Corel CD Home.

Corel wprowadził na rynek Internet Mania, zestaw narzędzi dla użytkowników Internetu. Internet Mania jest pierwszym programem narzędziowym z rodziny pakietów Corel CD Home.

Na zestaw składa się kilka programów. Web Page Update Notifier pozwala automatycznie sprawdzić czy do odwiedzanych przez użytkownika stron Web dołączono jakieś uaktualnienia. Lycos Web Search to przystosowana do Windows 95 strona tytułowa najpopularniejszych stanowisk z gromadzącej strony Web bazy danych Lycos. Internetowy Lycos Catalogue zawiera katalog stron WWW, a ponad 400 tys. z nich dostępnych jest w Internet Manii. Wyszukiwanie zostało zintegrowane z Explorerem Windows 95, dzięki czemu dostępne jest z poziomu menu Start. Web Catalog jest to inaczej zorganizowany katalog bazy Lycos. Katalog ma predefiniowaną hierarchię dostępnych do wyszukiwania tematów zbliżoną układem do typowych książek adresowych. NewsScan działa jako filtr oddzielający interesujące użytkownika grupy tematyczne. Dzięki zastosowaniu słów kluczowych oraz specyficznych kryteriów wyszukiwawczych NewsScan regularnie przeszukuje zbiory danych i tworzy listę komunikatów spełniających kryteria użytkownika. Corel FTP oferuje interfejs oparty na Explorerze Windows 95 oraz może pracować off-line. Produkt pozwala na proste ściąganie plików dzięki zastosowaniu myszy oraz techniki "przenieś i upuść". Personal Web Server pozwala użytkownikom na umieszczenie własnych informacji w pajęczynie. System jest także w stanie śledzić wykorzystanie strony przez wszystkich podróżujących po WWW . Za pomocą modułu Home Page Author można stworzyć własne strony World Wide Web (nie wymagana jest przy tym umiejętność korzystania z HTML). Natomiast dzięki programowi QuoteScan użytkownik może umieścić na ekranie 5 pól z danymi o wartości wybranych interesująych go akcji. Dane są uaktualniane co 5, 20, 30 lub 60 min.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200