Coraz większa liczba małych firm w USA korzysta z Internetu

Jeszcze przez co najmniej cztery lata małe amerykańskie firmy w większości będą komunikowały się z Internetem za pomocą połączeń typu dial-up.

Zdecydowana większość małych firm w Stanach Zjednoczonych, które swoje biura mają budynkach mieszkalnych, jest już podłączonych do Internetu - wynika z badań przeprowadzonych przez International Data Corporation (IDC).

Z Internetu korzysta również większość telepracowników większych korporacji. Według informacji przedstawionych w raporcie "Home Office on the Internet: Forecast and Analysis, 1999-2004", odsetek tych małych firm, które korzystają z sieci, w Stanach Zjednoczonych wzrósł z 26% w 1996 r. do 81% w ub.r.

Internet jest wykorzystywany przez małe firmy głównie do komunikacji z wykorzystaniem poczty elektronicznej. Nadal jednak (aż do 2005 r.) większość z tych firm, ok. 55% będzie korzystać jedynie z połączeń typu dial-up. W minionym roku współczynnik ten wynosił aż 95%

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200