Coraz więcej polskich firm rozważa wdrożenie publicznej chmury

Wyniki ankiety poświęconej wdrażanym projektom opublikowała firma VMware.

Już niemal 23% firm działających w Polsce poważnie rozważa możliwość przechowywania swoich danych poza własnymi serwerami – implementację rozwiązania publicznej chmury. Takie informacje znajdziemy w sondażu firmy VMware przeprowadzonego wśród rodzimych firm. Dowiadujemy się również, że już 67% badanych firm korzysta z chmury prywatnej, a co trzecia firma zainteresowana jest rozwiązaniami hybrydowymi. Badani deklarowali również, że w ich firmach zrealizowano już projekt wirtualizacji – zrobiło to 83% ankietowanych. Jedynie 12% badanych odparło, że nie zamierzają przeprowadzać takiego wdrożenia.

 „Wśród wymiernych korzyści, które technologia chmury zapewnia działom IT są przede wszystkim wysoka efektywność zarządzania i elastyczność dostępu do danych. Przedsiębiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że korzystanie z chmury może nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych informacji, ale również wpłynąć na dalszy rozwój firmy. Wirtualizacja to także prawdziwy krok do przodu dla firm, które szukają oszczędności w ramach IT. Pocieszający jest fakt, że polskie firmy zauważają te tendencje i coraz częściej przenoszą swój biznes właśnie do chmury.” – komentuje Piotr Fąderski, Country Manager na Polskę i kraje bałtyckie w VMware.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
  • Nowa prędkość kosmiczna polskiego ICT
  • SUSE ma pierwszego partnera Platinum w Polsce

Badanie odbyło się 4 czerwca w Warszawie w trakcie VMware Forum 2013. Odpowiedzi udzieliło 106 przedstawicieli małych, średnich i dużych firm prywatnych oraz instytucji publicznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200