Coraz szybszy bezprzewodowy Linksys

Linksys rozszerza swoją ofertę sprzętu do budowy sieci bezprzewodowych o routery, punkty dostępowe i karty sieciowe zgodne ze standardem 802.11n.

Głównym urządzeniem w nowej ofercie jest Wireless-N Gigabit Security Router (WRVS440N) z wbudowanmi czterema portami Gigabit Ethernet i wsparciem dla standardu IPSec VPN. Ma także wbudowanego firewalla i system ochrony przed włamaniami.

Punkt dostępowy Wireless-N Access Point (WAP4400N) jest zgodny ze standardem PoE, dzięki czemu może być zasilany przez router Wireless-N lub inne urządzenie zgodne z tym standardem.

Dostarczana przez Linksys aplikacja Wireless Client Monitoring wykorzystuje informacje z punktu dostępowego i nowej bezprzewodowej karty sieciowej do śledzenia obecności klientów i punktów dostępowych w sieci. System ten pomaga wykryć nieautoryzowane punkty dostępowe, które zostały podłączone do sieci.

Nowy punkt dostępowy i karta sieciowa są już dostępne w ofercie Linksysa za odpowiednio 169 i 129 USD. Router trafi do sprzedaży we wrześniu i będzie kosztował 229 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200