Coraz bliżej darmowego Internetu

W tym roku UKE rozpocznie procedurę przetargową na częstotliwość radiową 2600 MHz. Operatorzy będą musieli przeznaczyć jedną piątą uzyskanych zasobów na usługi darmowego dostępu do Internetu. Właściciele dużych opeartorów nie są zadowoleni.

Podstawowym celem tego projektu jest popularyzacja usług dostępu do Internetu i zachęcenie Polaków do zaabonowania normalnych, komercyjnych usług. Dlatego, jak wynika z informacji dziennika "Rzeczpospolita" darmowe usługi miałyby niskie parametry, prędkość ściągania danych wyniosłaby ok. 256 kb/s.

Korzyści z darmowego Internetu dostrzegają mali operatorzy regionalni. Jednak, jak zauważa dziennik, UKE ewidentnie zmierza w kierunku przetargu, którego faworytem będą więksi operatorzy. A Ci nie są zainteresowani darmowymi usługami. Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa domagają się wręcz wykreślenia z warunków przetargu obowiązku świadczenia darmowych usług.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200