Copilot w wersji biznesowej jest już ogólnodostępny

Należący do Microsoftu GitHub ogłosił w tym tygodniu dostępność biznesowej wersji znanego narzędzia programistycznego Copilot. Mowa o asystencie programowania Copilot for Business, który pozwala deweloperom budować aplikacje, korzystając z pomocy sztucznej inteligencji.

Narzędzie zostało zapowiedziane w grudniu zeszłego roku, wtedy gdy Microsoft udostępnił je w wersji beta testerom. Teraz jest już ogólnodostępne i korzystanie z niego kosztuje 19 USD miesięcznie. Narzędzie oferuje, w porównaniu z wersją standardową, szereg dodatkowych funkcji, takich jak możliwość zarządzania licencjami, obowiązującymi w danej firmie zasadami, jak i dodatkowymi opcjami wzmacniających bezpieczeństwo użytkowników. Copilot for Business bazuje na opracowanym przez firmę OpenAI modelu Codex.

Narzędzie zdobyło od razu dużą popularność i Microsoft informuje, że z jego usług korzysta już ponad 400 organizacji. GitHub informuje, że Copilot obsługuje również połączenia proxy. Wersja biznesowa narzędzia oferuje przy tym bardzo ciekawa opcję wspomagania programowania, której nadano roboczą nazwę „fill-in-the-middle” (wypełnij środek kodu). Potrafi ona uzupełnić kod w środku linijki, wiedząc jakie instrukcje znajdują się zarówno przed nim, jak i po nim. SI sprawdza również powiązane z aplikacją pliki, wykorzystując te informacje do tworzenia zapytań.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Github to serce open source
  • Część kodu źródłowego Twittera została podana do publicznej wiadomości

Copilot potrafi przy tym identyfikować typowe luki znajdujące się w kodzie i generuje wtedy sugestie, dzięki którym deweloper może je usunąć. Twórcy narzędzia obiecują, że w przyszłości zwiększą jego wydajność, gdyż obecnie pozostawia ona wiele do życzenia. Rzecz w tym iż deweloperzy narzekają często iż Copilot pracuje zbyt wolno i przychodzi im wtedy czekać bardzo długo na podpowiedź, co jest wysoce frustrujące.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200