Confstore - nie zapomnij o backupie

Confstore to przydatne narzędzie, umożliwiające tworzenie kopii zapasowych plików konfiguracyjnych Linuksa. W przypadku jakichkolwiek problemów, zarchiwizowane pliki można również w łatwy sposób przywrócić do systemu.

Confstore - nie zapomnij o backupie

Confstore

Na początek aplikacja skanuje cały system w poszukiwaniu wszystkich znanych typów plików konfiguracyjnych. Następnie zapisuje je w formie spakowanego archiwum. Główne możliwości programu to przeglądanie i odczyt takiego archiwum, przywracanie zapisanej w nim konfiguracji systemu, a także możliwość przesłania jej na serwer (poprzez ftp) lub na podane konto pocztowe użytkownika.

W najnowszej wersji Confstore v0.5.3 usunięto przede wszystkim błąd związany z szyfrowaniem. - poprzedniej wersji nie sposób było uruchomić, jeśli w systemie nie mieliśmy zaimplementowanej opcji szyfrowania: CipherSaber. Teraz potrzebujemy jej jedynie wtedy, gdy chcielibyśmy skorzystać z tej możliwości. Jeżeli pominiemy ją w opcjach, bez problemu możemy już instalować i używać programu.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Więcej informacji oraz plik do pobrania:

http://confstore.sourceforge.net

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200