Conexant: Wi-Fi na USB 2.0

W ofercie Conexanta pojawiły się w ostatnich dniach dwa, nowe chipsety do bezprzewodowej komunikacji w sieci Wi-Fi, które zdaniem producenta, jako pierwsze na świecie zintegrowane zostały z interfejsem USB 2.0.

Conexant: Wi-Fi na USB 2.0
Nowe chipsety o których mową noszą oznaczenia PRISM GTT (802.11g) oraz PRISM WorldRadio (802.11a/g). Nie da się ukryć, iż rozwiązanie to może się znacznie przyczynić do wzrostu zainteresowania i wykorzystania bezprzewodowych sieci w codziennym użytkowaniu komputera. Oczywiście, oba chipsety zostały wyposażone w bogaty pakiet funkcji zabezpieczających transfer danych - technologie Wi-Fi Protected Access, CCX 2.0, TLS, TTLS, MD5, LEAP, oraz szyfrowanie AES (Advanced Encryption System) z wykorzystaniem akceleracji sprzętowej. Warto przy tej okazji wspomnieć również o wstecznej kompatybilności chipsetów z poprzednimi wersjami standardu bezprzewodowej sieci (802.11b) oraz interfejsu USB (USB 1.1 i 1.0). Conexant zadbał także o zapewnienie odpowiednich sterowników (PRISM SingleSource) oraz obsługę technologii Windows Media Extensions.

Więcej informacji:http://www.conexant.com

Zobacz również:

  • Apple M1 vs Apple M2 - jak wygląda różnica w wydajności?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200