Compuware w Polsce

Jeden z największych dostawców rozwiązań informatycznych dla firm otwiera swoje biuro w Polsce. Przedstawicielstwo Compuware odpowiadać będzie za tworzenie oprogramowania dla rodzimych klientów oraz pomoc techniczną.

Compuware poinformowała także o podjęciu czterech inicjatyw, mających na celu szybkie i pełne wdrażanie aplikacji. Pierwsza z nich nosi nazwę CARS (Compuware Application Reliabilty Solution) i pozwala zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa dzięki zapewnieniu dyscypliny potrzebnej do sprawnego gwarantowania jakości aplikacji. Kolejne innowacje to: rozwiązania przyspieszające proces projektowania aplikacji korporacyjnych, dzięki zastosowaniu modeli i szablonów; zarządzanie wydajnością aplikacji korporacyjnych oraz obniżenie kosztów i ryzyka związanego z zlecaniem projektowania na zasadzie outsourcingu.

Firma opublikowała również wyniki badania, jakie na jej zlecenie przeprowadziła agencja Forrester Research na temat doświadczeń kierowników ds. informatyki i biznesowych we wdrażaniu aplikacji biznesowych. Aż 82 proc. respondentów wiąże z awariami aplikacji znaczne starty przychodów firmy. Blisko 44 proc. badanych przyznało, że w ich firmie w ciągu ostatnich trzech lat wystąpiły awarie aplikacji, z czego w prawie dwóch przypadkach na trzy spowodowało to znaczne obniżenie przychodów firmy.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Cisco opracowało chmurową platformę do monitorowania biznesowych aplikacji i usług

Partnerami firmy Compuware na naszym rynku są firmy EuroCIM, SPIN oraz PB Polsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200