Computex 2008 - najciekawsze gadżety targów

Zakończone w sobotę targi Computex 2008 nie obfitowały raczej w zbyt wiele przełomowych wydarzeń - być może dlatego, że większość prezentowanych rozwiązań i technologii zapowiedziano wcześniej. Na imprezie tej rangi nie mogło jednak zabraknąć gadżetów na poły innowacyjnych, niekiedy śmiesznych, a nierzadko - dziwnych. Cyfrowe ramki fotograficzne z funkcją drukowania, małe roboty walące się w głowę młotkiem po nadejściu nowej wiadomości IM lub e-mail czy prototypowe interfejsy użytkownika - to tylko niektóre z nich.

Bramy Computeksu 2008 otwarto 3 czerwca, a zamknięto cztery dni później. Targi odbywające się rokrocznie w stolicy Tajwanu, Taipei, to druga pod względem wielkości impreza tego typu na świecie. W przeciwieństwie do niektórych wystaw, Computex cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością, o czym świadczy rosnąca liczba wystawców, stoisk i zwiedzających je gości. W tym roku na targach rządziły tanie laptopy, oficjalną premierę miała również pierwsza platforma mobilna AMD - Puma, procesory Intel Atom i układy Nvidia Tegra. Oprócz tego byliśmy świadkami premier nieco mniejszego kalibru, które pokrótce omawiamy poniżej.

Asus mocny nie tylko w gębie

Firma Asustek była na tegorocznym Computeksie bardzo widoczna (bądź co bądź jest to spółka tajwańska). Oprócz nowych modeli tanich laptopów Eee PC Tajwańczycy pokazali również projekt VirtualReal - nową metodę interakcji użytkownika z komputerem. System działa w oparciu o dwa wyświetlacze - nad górnym znajduje się kamera rozpoznająca ruchy i gesty użytkownika, dolny (dotykowy) służy jako klawiatura. Producent przyznaje jednak, że nie ma na razie żadnych planów komercyjnego wdrożenia systemu, który pozostaje na razie na etapie prac koncepcyjnych.

Computex 2008 - najciekawsze gadżety targów

Asustek zaprezentował interfejs VirtualReal


TOP 200