Computerworld 9-10/2020. Pandemia, pieniądze i nowa mentalność

Ukazał się najnowszy numer magazynu „Computerworld”. W wydaniu 9-10/2020 takie tematy jak: optymalizacja budżetów IT, Edge Computing, dobre praktyki zespołów Agile i DevSecOps oraz obszerna relacja z konferencji SEMAFOR 2020.

Temat okładkowy jesiennego wydania „Computerworlda” dotyczy tego, jak pandemia koronawirusa zmieniła podejście do budżetów IT w firmach. Większość organizacji musiała pogodzić konieczność przyspieszonej cyfryzacji z jednoczesnymi cięciami w wydatkach, a to z kolei wymusiło optymalizację na nieznaną dotychczas skalę. W artykule „Pandemia, pieniądze i nowa mentalność” zastanawiamy się, czy zwrot w kierunku modelu usługowego, który zapewnia elastyczność, będzie już trwałym zjawiskiem.

Computerworld 9-10/2020. Pandemia, pieniądze i nowa mentalność

Nowe modele, stare problemy

Sporo uwagi poświęciliśmy również metodykom procesów rozwojowych produktów i usług, zarówno w tradycyjnym ujęciu, jak i w kontekście rozszerzonym, obejmującym aspekt cyberbezpieczeństwa. W artykule „Jak się zarazić zwinnością” opisujemy, dlaczego jednym z podstawowych błędów myślenia o transformacji cyfrowej jest pojmowanie jej jako zmiany jednorazowej, precyzyjnie określonej w czasie. Wskazujemy, w jaki sposób zwinne podejście do zmian może pozwolić szybciej dostarczać nowe produkty i wdrażać innowacje.

Zobacz również:

  • Nowe wydanie Computerworld

O ile zwinne metodyki odmieniły podejście do tworzenia oprogramowania to brakującym ogniwem pozostaje kwestia cyberbezpieczeństwa. Dzięki ścisłej współpracy działu rozwoju oprogramowania i odbiorcy biznesowego nowe wersje aplikacji są tworzone, dostarczane i wdrażane w szybszym tempie, a zamawiający na bieżąco kontrolują zgodność z wymaganiami biznesowymi. To nie rozwiązuje jednak kwestii błędów, luk i podatności w kodzie aplikacji, powstałych na etapie prac programistycznych. Tu z pomocą przychodzi model DevSecOps – więcej informacji w materiale „Zaprogramowani na bezpieczeństwo”.

„Computerworld” 9-10/2020. Biznes i zarządzanie

Spośród tekstów, które znalazły się w dziale „Biznes i zarządzanie” bieżącego wydania „Computerworlda” szczególnie polecamy rozmowę z Axelem Bardem Bringéusem. Deal Partner w EQT Ventures i współtwórca sukcesu platformy Spotify w wywiadzie udzielonym redakcji opowiedział o największych wyzwaniach na drodze do międzynarodowej ekspansji Spotify i jak należy planować rozwój biznesu w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych. Podzielił się też refleksjami na temat wpływu technologii na naszą przyszłość jako społeczeństwa.

„Computerworld” 9-10/2020. Co jeszcze w numerze

  • Czy Edge Computing to nowa chmura. Czym w istocie jest Edge Computing, w jakich sytuacjach jest niezbędny i jak uzupełnia chmurę?
  • Cyberbezpieczeństwo potrzebuje sojuszników. Za nami 13. konferencja „SEMAFOR – Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT”, organizowana przez redakcję „Computerworld”.
  • Elastycznie w e-handlu. Rosnąca popularność zakupów online wymaga sprawnych platform sprzedażowych, a konsumenci oczekują coraz lepszego doświadczenia zakupowego.
  • Witajcie w świecie no-code. Platformy low-code/no-code pozwalają na tworzenie oprogramowania bez konieczności znajomości języka programistycznego.
  • Wyścig na wielkoformatowym rynku. Jak zmienia się technologia LFD i jak producenci radzą sobie w czasie pandemii.
  • Pięć trendów, które zmienią świat do 2030 roku. Gartner wytypował pięć tendencji technologicznych, które zmienią świat w ciągu najbliższej dekady.
  • Sieć wielkich możliwości. Technologia SD-WAN staje się coraz bardziej docenianym elementem cyfrowej rzeczywistości.
  • Łowy bez przynęty. Jak wyglądają ataki pharmingowe i jak można się przed nimi bronić?
  • Koniec szyfrowania, jakie znamy. Informatyka kwantowa sprawi, że stosowane obecnie algorytmy szyfrowania danych przestaną być skuteczne.

„Computerworld” 9-10/2020 – jak kupić

Najnowsze wydanie magazynu „Computerworld”, podobnie jak numery archiwalne, jest dostępne do nabycia w formie papierowej i elektronicznej w sklepie internetowym wydawnictwa IDG.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200