Computerworld 6-7/18: polski rynek ICT, wyniki konkursu Best in Cloud, architektura IT

Wiodącym tematem czerwcowo-lipcowego wydania „Computerworlda” są wyniki tegorocznego raportu „Computerworld TOP200” – omawiamy kondycję branży ICT oraz zmiany, jakie zachodzą w sposobie konsumpcji technologii przez polskie firmy. Prezentujemy także najlepsze rozwiązania chmurowe dostępne na rynku: wyniki konkursu „Best in Cloud”!

Odwrót wstrzymany. Alarm trwa.” Tekst podsumowujący wydarzenia na rynku IT oraz perspektywy jego rozwoju jasno przedstawia, że pomimo wzrostów trudno jeszcze mówić o realnym ożywieniu. Branża IT wciąż nie odrobiła strat poniesionych w 2016 roku.

Wyniki raportu „Computerworld TOP200” jednoznacznie wskazują, że „Informatyka zmierza ku chmurze i usługom”. Po raz pierwszy suma przychodów dostawców usług chmurowych, outsourcingowych oraz firm wynajmujących specjalistów IT była większa, niż łączne przychody osiągane przez integratorów i podmioty świadczące usługi serwisowo-utrzymaniowe.

Zobacz również:

  • Najnowsze wydanie Computerworld

W kontekście polskiego rynku IT o innowacyjności, nakładach na badania i rozwój oraz wsparciu dla polskich firm IT rozmawiamy z minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwigą Emilewicz.

Best in Cloud 2018 – nagradzamy najlepsze rozwiązania chmurowe” dostępne dla polskich klientów. Zwycięzcy konkursu udowadniają, że pomimo relatywnie niewielkiej jeszcze wartości rynku rozwiązań chmurowych w Polsce, chętni znajdą już wiele dojrzałych rozwiązań.

Computerworld 6-7/18: polski rynek ICT, wyniki konkursu Best in Cloud, architektura IT

Computerworld 6-7/2018

„Computerworld” 6-7/18 dostępny jest już w Kiosku IDG w wersji PDF oraz eleganckim wydaniu papierowym.

Co jeszcze w numerze?

  • „Computerworld TOP200”: numer 1 o polskim IT. 300 stron, 70 zestawień tabelarycznych i niemal 40 artykułów analizujących polski sektor IT. Nowa edycja „Computerworld TOP200” przynosi najbardziej obszerne dane o rynku IT w ponad 25-letniej historii raportu.
  • Elastyczna infrastruktura wsparta przez AI ułatwi cyfrową transformację. To koniec ery serwerów do wszystkiego. Dell EMC wprowadza nowe serwery, macierze pamięci i rozwiązania hiperkonwergentne. Pojawi się modułowa infrastruktura zapewniająca centrom przetwarzania pełną elastyczność.
  • Jak się ustrzec najczęstszych błędów w zarządzaniu IT. Nie należy uzależniać się od jednego dostawcy. Nie można też zaniedbać komunikacji pomiędzy działem informatycznym a innymi jednostkami organizacji. Omawiamy najczęstsze błędy związane z zarządzaniem IT.
  • Bezpieczeństwo pod presją. Rynek zabezpieczeń IT jest w dobrym stanie i ma być w jeszcze lepszym. Aktywność cyberprzestępców jest coraz większa, a zagrożeń przybywa. Właśnie te aspekty napędzają wydatki na bezpieczeństwo IT.
  • Kiedy będziemy używać komputerów kwantowych? Nad komputerami kwantowymi pracuje wiele firm. Niektórzy dostawcy już testują możliwości systemów. Czy za kilka lat doczekamy się rozwiązania, z którego będą mogły korzystać przeciętne firmy, i czy jest na co czekać?
  • Nowe porządki w magazynach. Systemy do zarządzania magazynem dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym wykonują coraz więcej zadań bez ingerencji człowieka. Mogą obsługiwać w czasie rzeczywistym skomplikowane łańcuchy dostaw.
  • a także: centra danych, intuicja w sieciach, blockchain, internet ludzi.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200