Computerworld 2/2019. Polityka bezpieczeństwa w centrum uwagi

Ukazał się kolejny numer magazynu menedżerów i informatyków "Computerworld". Tematem wiodącym wydania 2/2019 jest firmowa polityka bezpieczeństwa, czyli strategiczny dokument pozwalający na efektywne i całościowe zarządzanie bezpieczeństwem informacji, które zgromadzone są w firmie, a w szczególności w jej systemach informatycznych. Wskazujemy, jak ją opracować i wdrożyć.

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych to, pod względem zarządzania bezpieczeństwem w polskich przedsiębiorstwach, punkt zwrotny. Wprowadzenie RODO wywarło znaczący wpływ na politykę bezpieczeństwa IT w firmach, ale sprawiło również, że wiele organizacji musiało opracować procedury i dokumenty realnie implementujące politykę bezpieczeństwa w organizacji po raz pierwszy w swojej historii. O zasadach opracowywania i wdrażania kompleksowej strategii bezpieczeństwa piszemy w artykule Jak zdefiniować firmową politykę bezpieczeństwa.

Computerworld 2/2019. Polityka bezpieczeństwa w centrum uwagi

Lutowy "Computerworld" to także obszerna relacja ze zorganizowanej przez redakcję konferencji "Zarządzanie zespołami IT". To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, w całości poświęcone tematyce współpracy, pozyskania, motywowania i utrzymania specjalistów IT - zarówno z perspektywy dyrektorów działów HR, jak i dyrektorów działów IT, CIO. W naszej relacji koncentrujemy się na takich kwestiach, jak skuteczne przeprowadzenie pracowników przez transformację IT, efektywne pozyskiwanie pracowników i zarządzanie zasobami ludzkimi oraz wydajne planowanie projektów.

Zobacz również:

  • Wszystkiego najlepszego!

W wydaniu 2/2019 publikujemy również obszerny zapis debaty redakcyjnej poświęconej zagadnieniom Przemysłu 4.0. W gronie zaproszonych ekspertów dyskutowaliśmy m.in. tym, jakie wyzwania stoją przed polskim przemysłem u progu czwartej rewolucji przemysłowej i kto w firmie powinien zajmować się procesami transformacyjnymi w ramach Gospodarki 4.0. Więcej informacji w teście Przemysł 4.0 – jak się przygotować na nieuniknione.

Computerworld 2/2019. Ponadto w numerze

  • Najlepsi pracodawcy IT w Polsce 2019. Britenet, ING Tech Poland, HL Tech oraz KMD to zwycięzcy badania „Najlepsze miejsce pracy w IT 2019”, przeprowadzonego przez magazyn „Computerworld".
  • MarTech w natarciu. Coraz większa część budżetów marketingowych przeznaczana jest na zakup technologii. Narzędzi MarTech różnego typu jest obecnie na rynku prawie 7 tysięcy.
  • Certyfikat niezawodności. Przegląd standardów i certyfikatów jakości, pomocnych w wyborze odpowiedniego dostawcy data center.
  • Jak blockchain może zmienić biznes. Czy blockchain będzie zbawieniem dla świata IT, czy przyczyną kolejnego wielkiego krachu finansowego?
  • Sztuczna inteligencja wchodzi do ERP. O SAP S/4HANA i wdrożeniach tej platformy w Polsce opowiada Michał Domolewski, dyrektor konsultingu w SID.
  • Przetwarzanie na wysokich obrotach. Jak zbudować przewagę konkurencyjną w dobie gospodarki opartej na danych?
  • Cyberbezpieczeństwo jest kluczowe. Rozmowa z Michałem Kanownikiem, prezesem Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Cyfrowa Polska”.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200