Computerworld 11/2018. Co w numerze?

RODO i wzrost zagrożeń wymusiły na polskich firmach opracowanie strategii bezpieczeństwa – wynika z badania przeprowadzonego przez Computerworld. 82% badanych firm spisało takie dokumenty, a procedury zgodności z RODO wdrożyło aż 87% ankietowanych.

Z badania można wyciągnąć wniosek, że polscy menedżerowie doceniają dziś znaczenie kwestii bezpieczeństwa, bo rozumieją, że ma ono kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości działania i generowania przychodów.

Sporo uwagi poświęcamy sieciom definiowanym software’owo. Mają one zresztą sporo wspólnego z bezpieczeństwem. Pozwalają zautomatyzować zarządzanie siecią, co zmniejsza liczbę pomyłek wynikających z ludzkiej nieuwagi. Usprawnione zostaje implementowanie zmian w sieci. To wszystko prowadzi do wzrostu poziomu bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Słabe zarządzanie powoduje, że 10% nakładów na projekty jest marnowanych. To pokazuje znaczenie rozwiązań do zarządzania projektami. W artykule „Na straży projektu” nie tylko przedstawiamy możliwości aplikacji kategorii Project Management Systems, ale również podpowiadamy, jak wykorzystać system ERP do nadzoru nad projektem.

Poza tym w Computerworld 11/2018:

  • Topowe umiejętność gwarantujące dobrą prace w IT
  • Bezpieczeństwo adaptacyjne
  • Ile inteligencji ma sztuczna inteligencja
  • Logistyka na automacie
  • Jak administracja pozyskuje innowacyjne rozwiązania IT


TOP 200