Computerworld 1/2019. Jak SI zrewolucjonizowała przemysł

Połączenie sztucznej inteligencji, zaawansowanych robotów, drukowania przestrzennego i internetu rzeczy to fundamenty tzw. czwartej rewolucji przemysłowej wskazywane przez Światowe Forum Ekonomiczne. Sposoby, na jakie SI rewolucjonizuje przemysł, znalazły się w centrum uwagi styczniowego wydania magazynu "Computerworld."

Branża wytwórcza już wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologie maszynowego uczenia się w celu ograniczenia przestojów sprzętu, wykrywania defektów produkcyjnych, poprawy łańcucha dostaw i skrócenia czasu projektowania. Problemem pozostaje jednak brak wykwalifikowanego personelu i standardów. W artykule Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję opisujemy przykładowe zastosowania SI oraz konkretne wdrożenia w przedsiębiorstwach różnej wielkości.

Sztuczna inteligencja to jednak nie tylko korzyści, ale i ryzyka. W nadchodzących latach możemy spodziewać się jeszcze większego profesjonalizmu i zaawansowania cyberprzestępców. Hakerzy sięgną po sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby przeprowadzać coraz groźniejsze ataki. Ten i inne trendy, jakie będą się rozwijać w obszarze bezpieczeństwa IT, opisujemy w tekście SI i inne zagrożenia – przyszłość bezpieczeństwa IT.

Zobacz również:

Computerworld 1/2019. Jak SI zrewolucjonizowała przemysł

Polecamy również opublikowany w "Computerworldzie" 1/2019 artykuł Kłopotliwe dziedzictwo, w którym poruszamy problematykę systemów legacy. Ograniczenie ryzyka związanego z systemami zastanymi to jedno z największych współczesnych wyzwań dyrektorów ds. informatyki. Z kolei tekst Tanio, taniej, dobrze kierujemy do wszystkich zainteresowanych kwestiami optymalizacji kosztów infrastruktury w administracji publicznej.

Dział "Technologie" styczniowego "Computerworlda" otwiera Sieci definiowane programowo w korporacyjnych środowiskach IT - podsumowanie wyników badania redakcyjnego dotyczącego popularyzacji technologii SDN w polskich przedsiębiorstwach. W przeglądzie Najlepsze narzędzia open source dla chmury prezentujemy najlepsze narzędzia open source w kategorii cloud computing. Wymienione tu produkty zdobyły wyróżnienia Bossies 2018, przyznawane przez naszych kolegów z amerykańskiego magazynu „InfoWorld”.

Computerworld 1/2019. Ponadto w numerze

  • Największe przetargi IT w sektorze publicznym. Instytucje sektora publicznego w ramach 10 największych przetargów na sprzęt IT kupiły w 2018 roku ponad 50 tysięcy sztuk komputerów, notebooków i urządzeń typu All-in-One.
  • ZUS sfinansuje rozwój KSI z oszczędności na sprzęcie. Rozmowa z Krzysztofem Dykim, wiceprezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ds. IT.
  • Unia zmienia format zapisu raportów finansowych. Nowy format sprawozdań finansowych zapewni większą wiarygodność i przejrzystość.
  • Equinix: przybliżamy usługi chmurowe. Wywiad z Robertem Buszem, dyrektorem polskiego oddziału firmy Equinix.
  • Ryzyko na smyczy technologii. Przegląd funkcjonalności systemów do zarządzania ryzykiem.
  • Przyszłość zaklęta w kubicie. Za kilka lat będziemy działać w rzeczywistości komputerów kwantowych. Jakie możliwości oferuje ta technologia?
  • Obywatelu, widzimy cię! Do 2020 roku każdy obywatel Chin ma zostać objęty Systemem Zaufania Społecznego.


TOP 200