Computerworld 1-2/2020 w sprzedaży. Chmura, bezpieczeństwo i porady dla CIO

Ukazał się najnowszy, a zarazem pierwszy w 2020 r., numer magazynu informatyków i menedżerów "Computerworld". Wydanie 1-2/2020 obfituje w tematy dotyczace chmury obliczeniowej i bezpieczeństwa. Publikujemy też sylwetkę Zefiryna Tory, laureata konkursu "CIO Roku", jak również dekalog CIO - co każdy dyrektor informatyki powinien mieć w tym roku na uwadze.

Materiałem oznaczonym jako „W centrum uwagi” jest w bieżącym numerze „Computerworlda” tekst „Migracja do chmury – jak uniknąć katastrofy”. Wskazujemy w nim, na co należy szczególnie uważać i jak ominąć najistotniejsze zagrożenia w procesie przenoszenia zasobów teleinformatycznych do chmury obliczeniowej. Obok głównych przeszkód wymieniamy także środki zaradcze, umożliwiające sprawne przeprowadzenie migracji.

Computerworld 1-2/2020 w sprzedaży. Chmura, bezpieczeństwo i porady dla CIO

Chmurze poświęcone są także artykuły „Jaka strategia dla środowiska multicloud” oraz „Przyszłość chmury – specjalizacja”. Przedsiębiorstwa, używając usług chmurowych więcej niż jednego dostawcy, starają się zapewnić sobie dostęp do najlepszych rozwiązań i ograniczyć przywiązanie do jednego usługodawcy (venbdor lock-in). Środowisko wielochmurowe ma jednak wady, które uwidocznią się przy braku odpowiedniej strategii – o tym traktuje pierwszy z wymienionych.

Zobacz również:

W drugim opisujemy charakterystykę chmury branżowej. To rozwiązanie dostosowane do potrzeb organizacji prowadzących działalność w sektorach podlegających różnego typu regulacjom prawnym i zaostrzonym wymogom, które dotyczą przechowywania danych i użytkowania oprogramowania.

Computerworld 1-2/2020. Wyzwania dla CIO

W dziale „Biznes i zarządzanie” najnowszego wydania magazynu „Computerworld” można znaleźć „Dekalog dyrektora IT” – zestaw wskazówek i trendów technologicznych skupionych wokół idei organizacji w pełni zdigitalizowanej. Tekst powstał w oparciu o stworzony przez firmę analityczną IDC dokument „FutureScape: Worldwide CIO Agenda 2020 Predictions”, którego zadaniem jest wsparcie liderów działów IT w lepszym zrozumieniu tego, jak przyszłe trendy, technologie i zmiany na rynku mogą zostać wykorzystane do zapewnienia ich organizacjom przewagi konkurencyjnej i sukcesu rynkowego.

Dodatkowo, sekcja zawiera sylwetkę Zefiryna Tory, dyrektora informatyki w firmie Neonet SA. Tora dokonał brawurowej transformacji chmurowej Neonetu, co umożliwiło dynamiczny rozwój części e-commerce'owej. W uznaniu zasług został wybrany CIO Roku 2019 w konkursie organizowanym przez redakcję magazynu „CIO”.

Computerworld 1-2/2020. Bezpieczeństwo

Sporo miejsca w najnowszym „Computerworldzie” przeznaczyliśmy na tematy związane z bezpieczeństwem. W jednym z tematów okładkowych, „Przyszłość bezpieczeństwa korporacyjnego”, przybliżamy architekturę Zero Trust. To relatywnie nowy model zabezpieczenia firmowego środowiska, wynikający ze zmian w budowie infrastruktury IT i ewolucji cyberzagrożeń.

Z kolei w tekście „Ile kosztuje utrata danych” pomagamy zrozumieć, z jakimi wydatkami należy się liczyć w przypadku skutecznego cyberataku i podpowiadamy, w jaki sposób zminimalizować jego skutki, by nie ciągnęły się za firmą przez lata.

Zastanawiamy się także, czy wybierając system do zabezpieczania urządzeń końcowych, warto postawić na wersję działającą w chmurze. Wnioski w artykule „Ochrona punktów końcowych – pora na chmurę”.

Computerworld 1-2/2020. Ponadto w numerze

A oto wybrane pozostałe teksty z wydania styczeń-marzec 2020 "Computerworlda":

  • Meandry optymalizacji IT. Czy chmura przyniesie zakładaną optymalizację infrastruktury IT w sektorze publicznym?
  • Dokąd zmierza ERP. Nowe pomysły na rozwój systemów zarządzania zasobami przedsiębiorstwa.
  • Blockchain buduje zaufanie. Kolejne wdrożenia blockchaina w sektorze finansowym udowadniają, jak ogromny potencjał ma ta technologia.
  • Rewolucja zaczyna się w głowach. Unowocześnianie przedsiębiorstwa musi zaczynać się od zmiany sposobu myślenia o transformacji.
  • Storage – trendy i innowacje na rok 2020. Rok 2020 może przynieść radykalne zmiany w świecie nowych technologii, zwłaszcza w segmencie storage.
  • Wirtualna rzeczywistość w przemyśle i biznesie. Konsumenckie VR nieco spowszechniało, ale w zastosowaniach biznesowych wciąż czeka na swój moment.
  • Nauka z tekstu. Biznes mierzy się z prawdziwym zalewem danych. Warto nauczyć się odpowiednio je przetwarzać i analizować.

Computerworld 1-2/2020. Gdzie kupić

Magazyn Computerworld 1-2/2020 jest dostępny w sprzedaży w formie drukowanej i elektronicznej. Wydanie można nabyć za pośrednictwem e-sklepu wydawnictwa IDG.


TOP 200