Computerland: rekordowa sprzedaż

Zarząd warszawskiego integratora zapowiada, że w 2005 roku przychody grupy osiągną najwyższych poziom w historii spółki. Według prognozy, skonsolidowane przychody CL sięgną 800 mln zł.

Computerland poinformował również, że wypracowany w 2005 roku zysk grupy osiągnie pułap ponad 20 mln zł. Oznacza to, że prognozowany wynik netto wzrośnie o ponad 60 proc. w porównaniu z zyskiem osiągniętym w roku 2004 (12,3 mln złotych wg standardów MSSF).

Computerland, prognozując skonsolidowane wyniki finansowe, uwzględnił szereg zawartych w ostatnich trzech miesiącach kontraktów na łączną sumę około 250 mln złotych oraz aktualną wysokość portfela zamówień grupy, który wynosi obecnie ponad 400 mln złotych - podał integrator w komunikacie.

Publikacja prognozy była zapowiadana przez spółkę podczas ogłaszania wyników finansowych za II kw. Zarząd sygnalizował wówczas, że opóźnienia w rozstrzygnięciach przetargów na realizację niektórych projektów informatycznych, głównie w sektorze publicznym i utilities może zagrozić realizacji założonych planów. - Spółka zanotuje wzrost mimo sygnalizowanych już wcześniej opóźnień - głosi komunikat CL.

Więcej o wynikach CL za II kwartał:

Computerland czeka na drugie półrocze

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200