ComputerLand wdroży nowy system w 104 polskich szpitalach

Wartość umowy zawartej przez spółkę z Ministerstwem Zdrowia szacowana jest na 18,8 mln zł.

ComputerLand wraz ze spółka zależną ComputerLand Zdrowie zawarły umowę z Ministerstwem Zdrowia, dotyczącą dostawy i wdrożenia aplikacji Ruch Chorych i Apteka w 104. szpitalach na terenie całego kraju. Wartość umowy szacowana jest na 18,8 mln zł. Kontrakt podpisany z Biurem ds. Zagranicznych Programów Pomocy w Ochronie Zdrowia MZ, będzie sfinansowany ze środków Banku Światowego.

Realizacja projektu ma się zakończyć się za ok. 10 miesięcy. Starsze wersje wdrażanych modułów działają już w poprzednich wersjach systemu w kilkudziesięciu polskich szpitalach.

Aplikacja Ruch Chorych umożliwia szpitalowi prowadzenie ewidencji przyjęć, wypisów oraz rejestracji przebiegu leczenia pacjentów. Z kolei system Apteka pozwala na ewidencjonowanie i uzyskanie informacji o lekach wydawanych ze szpitalnej apteki, jak również umożliwia zarządzanie obiegiem medykamentów wewnątrz placówki medycznej.

***

Utworzono spółkę internetową Clinika.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200