ComputerLand utworzył firmę StalPortal

StalPortal będzie prowadził serwis internetowy pośredniczący w handlu stalą. jego uruchomienie planowane jest na II kwartał 2001 r.

ComputerLand SA podpisał umowę o powołaniu firmy StalPortal z siedzibą w Katowicach. Założycielami nowej spółki są: ComputerLand, Delta Trans Logistic z Chorzowa, Eurostal z Katowic, Poland Alloys z Katowic, Oficyna Wydawnicza Ferraria z Katowic i Ośrodek Informacji Hutniczej z Gliwic. Prezesem nowej spółki został Joachim Piecha.

Wcześniej ComputerLand planował stworzenie internetowej giełdy handlu metalami wspólnie ze Stalexportem. Tymczasem Stalexport zamierza stworzyć na razie jedynie witrynę internetową, za pośrednictwem której będzie sprzedawał swoje produkty. Przygotowywany jest ich elektroniczny katalog. Znajdą się tam także dane na temat dostępności surowców (ich umiejscowieniu i wielkości zapasów). Serwis ma ruszyć na początku 2001 r.

StalPortal będzie prowadził serwis internetowy, pośredniczący w handlu stalą. jego uruchomienie planowane jest na II kwartał 2001 r. Nowa spółka zajmie się także dostarczaniem oprogramowania i badaniem rynku.

Kapitał akcyjny StalPortal wynosi 3,5 mln zł. ComputerLand objął 56,86% akcji, Poland Alloys, Eurostal i Delta Trans Logistic po 14,28% akcji, a Ośrodek Informacji Hutniczej i Oficyna Wydawnicza Ferraria po 0,14% akcji.

W grudniu giełdę pośrednictwa w handlu metalami - ce-market.com - uruchomiły firmy Impexmetal i Prokom Software.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200