ComputerLand partnerem i-flex

Warszawska firma ma wdrażać m.in. system transakcyjny Flexcube w instytucjach finansowych w 16 krajach, w tym: w Polsce, Rosji, państwach bałtyckich i na Ukrainie.

Warszawska firma ma wdrażać m.in. system transakcyjny Flexcube w instytucjach finansowych w 16 krajach, w tym: w Polsce, Rosji, państwach bałtyckich i na Ukrainie.

ComputerLand wdrożył już niektóre elementy tego rozwiązania m.in. w banku PKO BP (moduł wspomagający pracę departamentu skarbu). Korzysta z niego także Citibank w Polsce, który był kiedyś właścicielem hinduskiej firmy i-flex, specjalizującej się w technologii IT dla sektora usług bankowych i finansowych.

Jak informuje ComputerLand, umowa została podpisana na pięć lat, z możliwością jej przedłużenia. Obejmuje m.in. dostosowanie systemu Flexcube do konkretnych wymogów rynku oraz wspieranie działań i-flex przy wdrażaniu tego systemu, jak również namawianie obecnych klientów firmy ComputerLand - korzystających z systemu Bankier - na migrację do systemu Flexcube. Są to głównie klienci firmy na rynku rosyjskim, gdzie z oprogramowania ComputerLandu korzysta kilkadziesiąt różnej wielkości banków. Oznacza to zapewne zerwanie długoletniej współpracy z firmą Sanchez Computer, której system Profile ComputerLand wdrażał lub pomagał wdrażać w kilku bankach w Polsce. Jednak obecnie praktycznie już nie ma w Polsce klientów na systemy scentralizowane.

Porozumienie pomiędzy firmą i-flex a ComputerLandem przewiduje także wspólne wprowadzanie na rynek 16 państw europejskich rozwiązań, takich jak platforma Informacji Biznesowej i Analityki Reveleus oraz system obsługi kredytów Daybreak.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200