ComputerLand konsoliduje grupę

Spółka zdecydowała włączyć do swojej struktury dwa zależne od siebie podmioty, Positive SA oraz ComputerLand Zdrowie Sp. z o.o. Proces konsolidacji potrwa cztery miesiące.

Zarząd ComputerLand SA podjął wczoraj uchwałę o zapowiadanym już w lipcu połączeniu spółki-matki z dwoma podmiotami zależnymi. Positive SA oraz ComputerLand Zdrowie Sp. z o.o. zostaną włączone do struktury integratora. Positive zajmuje się konsultingiem w zakresie przedsięwzięć informatycznych, a ComputerLand Zdrowie tworzy systemy informatyczne dla sektora opieki zdrowotnej. Integrator posiada 100-proc. udziałów w obu firmach.

Włączenie obu spółek do ComputerLandu nastąpi bez podwyższenia kapitalu akcyjnego spółki macierzystej oraz z wyłączeniem jego nowej emisji akcji. Planowane połączenia zostaną zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego do końca tego roku.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Zarząd ComputerLandu podejmując tę decyzję kierował się przede wszystkim względami ekonomicznymi spółki. ComputerLand liczy, że decyzja o konsolidacji wpłynie na obniżenie kosztów działalności Grupy Kapitałowej ComputerLand. Zmiana struktury Grupy pozwoli również na wykorzystanie kanałów sprzedaży ComputerLand SA do oferowania usług i produktów, które do tej pory znajdowały się w ofercie spółek ComputerLand Zdrowie i Positive.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200