ComputerLand dopuszcza możliwość współpracy z Prokomem i Softbankiem

Prezes zarządzający firmy nie obawia się jednak, że fuzja zagrozi pozycji ComputerLandu na rynku.

Sławomir Chłoń, prezes zarządzający ComputerLand SA, uważa, że spółka powstała w wyniku fuzji Prokom Software i Softbanku nie zagrozi pozycji rynkowej jego firmy.

"ComputerLand nadal będzie miał bardzo silną pozycję na rynku teleinformatycznym. Powinniśmy utrzymać drugą pozycję w bankowości, a pierwszą w przemyśle, sektorze publicznym i służbie zdrowia. Z obecnych dwóch największych konkurentów zostanie nam tylko jeden, co ułatwia walkę na rynku" - powiedział Sławomir Chłoń.

Szef ComputerLandu stwierdził także, że jego firma jest "otwarta na współpracę, również kapitałową, jeśli jest to zgodne z przyjętą strategią firmy i wolą zarządów i akcjonariuszy".

Przypomnijmy, że Prokom Software SA zamierza kupić ok. 10% akcji Softbanku SA. Wartość transakcji jest szacowana na ponad 128 mln zł. Firmy mają w ciągu najbliższych 9 miesięcy opracować wspólną strategię działania w kraju i za granicą.

***

Prokom kupi 10% akcji Softbanku

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200