Computer Associates wprowadza na rynek Neugents ii

W ofercie firmy Computer Associates International pojawiło się oprogramowanie Neugents ii, przeznaczone do tworzenia tzw. inteligentnych aplikacji dla przedsiębiorstw wykorzystujących jako podstawę dz...

W ofercie firmy Computer Associates International pojawiło się oprogramowanie Neugents ii, przeznaczone do tworzenia tzw. inteligentnych aplikacji dla przedsiębiorstw wykorzystujących jako podstawę działania platformę elektroniczną. Producent twierdzi, że jego technologia może znaleźć zastosowanie praktyczne we wszelkich dziedzinach - od marketingu i sprzedaży, aż po ściganie pospolitych przestępstw.

Oprogramowanie wykorzystuje technologię agentów neuronowych (neugents), umożliwiającą aplikacjom "uczenie się" specyfiki zachowania sieci komputerowej i na tej podstawie przewidywania ewentualnych problemów lub następstw pewnych zjawisk.

Zdaniem producenta, rozwiązanie to wykorzystywane będzie przez przedsiębiorstwa, które potrzebują zbierać dane pochodzące z różnych źródeł i szybko analizować je pod kątem własnej działalności. Jednym z klientów CA, który ma wykorzystywać neugenty do rozwiązywania spraw związanych z przestępczością, jest brytyjski New Scotland Yard.

Zdaniem analityków, Neugents ii reprezentuje nową generację oprogramowania, której nie można przyrównać do żadnego, znanego dzisiaj produktu.

"Dzięki integracji tej technologii z systemami zaplecza, przedsiębiorstwa odniosą wiele korzyści. Agenci programowi mogą cały czas odkrywać nowe wzorce. W naszej firmie rozwiązania takie określamy mianem cyber-smart computing" - powiedział jeden z analityków International Data Corporation (IDC).

***

Computer Associates zaprezentował bazę danych wyposażoną w technologię agentów neuronowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200