Computer Associates sprzedaje Sterling Software

Sterling zostanie kupiony przez Northrop Grumman, firmę obsługującą amerykański sektor wojskowy, za 150 mln USD w gotówce.

Computer Associates International (CA) zawarła z Northrop Grumman, firmą świadczącą usługi dla amerykańskiego sektora wojskowego, umowę dotyczącą sprzedaży należącej do CA firmy Sterling Software. Wartość transakcji, która ma być zawarta w gotówce i sfinalizowana do końca października br., szacowana jest na 150 mln USD.

CA kupiło Sterling Software, dostawcę narzędzi programistycznych i usług dla przedsiębiorstw w zakresie systemów wspomagania decyzji, obiegu informacji oraz zarządzania pamięciami masowymi i sieciami, w lutym br. Wartość transakcji, zawartej w formie wymiany akcji, wyniosła ok. 4 mld USD. W ofercie Sterlinga znajdują się też systemy sprzedawane dla wywiadu Stanów Zjednoczonych, agencji rządowych i kosmicznych.

Northrop Grumman zamierza włączyć Sterling do swojego działu Logicon, który w ub.r. miał przychody rzędu 1,5 mld USD. Przychody Sterling Software wyniosły natomiast 159 mln USD.

Sprzedaż Strelinga ma związek z zapowiedzianą w ubiegłym miesiącu przez Computer Associates restrukturyzacją i chęcią pozbycia się wybranych działów oprogramowania. Działania te mają poprawić kondycję finansową firmy, której akcje w tym roku straciły już na wartości 59%.

***

Computer Associates rozpoczął restrukturyzację

Computer Associates przejmuje Sterling Software

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200