Computer Associates i Red Hat będą współpracować w zakresie Linuxa

Computer Associates i Red Hat poinformowały o planach wspólnej sprzedaży produktów linuxowych i związanych z nimi usług. Red Hat będzie dodawał swoją wersję systemu w wersji Enterprise Edition do lin...

Computer Associates i Red Hat poinformowały o planach wspólnej sprzedaży produktów linuxowych i związanych z nimi usług.

Red Hat będzie dodawał swoją wersję systemu w wersji Enterprise Edition do linuxowych wersji czterech produktów CA - systemu zarządzania siecią NetworkIT, zarządzania pamięciami masowymi ARCserveIT, systemu ochrony antywirusowej InoculateIT oraz przeznaczonego do zarządzania stronami WWW systemu MasterIT. Produkty te mogą być wykorzystywane samodzielnie bądź we współpracy z systemami zarządzania siecią Unicenter TNG, które są też dostępne w wersji na Red Hat Linuxa.

Rozszerzając dotychczasowe porozumienie, Red Hat zobowiązał się do dystrybucji i zapewnienia wsparcia dla sprzedawanego w ten sposób oprogramowania. Natomiast CA zapewni usługi wdrożeniowe i będzie pośredniczyć w sprzedaży usługi Red Hat użytkownikom systemu TNG. Oferta ma być dostępna na początku II kw. br.

Wprowadzenie na rynek linuxowych wersji swoich narzędzi zapowiedziała także firma Veritas Software. Zamierza ona zaoferować jeszcze w tym roku m.in. systemy NetBackup oraz Cluster Server zgodne z Red Hat Linuxem.

Analitycy z zadowoleniem powitali zapowiedzi Computer Associates i Veritas. Jednak, jak twierdzi jeden z pracowników firmy Aberdeen Group, "wciąż jeszcze jest mało technologii pozwalających wykorzystać Linuxa do zastosowań profesjonalnych".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200