Computer Associates i Platinum integrują linie produktów

Computer Associates (CA) ujawniła plany związane z wykorzystaniem produktów przejętej za 3,5 mld USD firmy Platinum Technology (PT). Firma nie podała kosztów tej operacji.

Computer Associates (CA) ujawniła plany związane z wykorzystaniem produktów przejętej za 3,5 mld USD firmy Platinum Technology (PT). Firma nie podała kosztów tej operacji.

Przedstawiciele obu firm poinformowali, że w ramach nowej strategii produkty Platinum z dziedziny eksploracji danych, hurtowni danych i oprogramowanie zarządzania wiedzą zostaną połączone z rozwiązaniami CA obejmującymi wizualizację danych, sieci neuronowe oraz systemy i oprogramowanie do zarządzania sieciami.

W wyniku połączenia produktów Platinum z ofertą CA powstanie siedem grup odpowiedzialnych za poszczególne linie produktowe. Pierwsza z nich obejmie obszar rozwiązań wspomagania decyzji i zarządzania wiedzą. W jej ramach produkty PT DecisionBas, InfoPump, Inforefiner i InfoTransport wspomogą technologię CA do przesyłania danych i moduły systemu ERP tej firmy. Druga grupa zajmie się rozwojem aplikacji - rozwiązania Jasmine zostaną połączone z narzędziami do zarządzania cyklem "życia" aplikacji Platinum.

Trzecia grupa będzie rozwijała rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. CA uzupełni je o linię produktów Memco. Kolejna grupa zajmie się rozwiązaniami dla bazy danych DB2 IBM. Piąta będzie rozwijać narzędzia do zarządzania bazami danych. W jej ofercie pojawią się dotychczasowe produkty Platinum i funkcje zintegrowane z systemem zarządzania Unicenter TNG. Przedostatnia grupa zajmie się rozwiązaniami do planowania pracy. Będą one oferowane razem z aplikacjami ERP i Unicenter TNG. Ostatnia, siódma grupa będzie odpowiedzialna za narzędzia do zarządzania wydajnością. Linia produktów Platinum zostanie połączona z Business Process Views i technologią Nugent CA.

CA doszukuje się w ofercie Platinum również szansy na umocnienie działu usług Global Proffesional Services, szczególnie na rynku europejskim.

Computer Associates rozważa zwolnienie ok. 90% dotychczasowego personelu administracyjnego Platinum Technology i ok. 10% zatrudnionych w dziale programistycznym tej firmy.

Szczegóły związane z połączeniem mają być przedstawione w lipcu podczas konferencji CA World 1999 i PALTforum.