Computer Associates International podał wyniki za I kw. roku finansowego 2000

W zakończonym 30 czerwca I kwartale roku finansowego 2000 firma Computer Associates International uzyskała przychody w wysokości 1,14 mld USD oraz zysk netto 23 mln USD. Oznacza to poprawę wyników w s...

W zakończonym 30 czerwca I kwartale roku finansowego 2000 firma Computer Associates International uzyskała przychody w wysokości 1,14 mld USD oraz zysk netto 23 mln USD. Oznacza to poprawę wyników w stosunku do roku ubiegłego, kiedy firma poniosła stratę netto 432 mln USD przy sprzedaży 1,06 mld USD.

Już na początku lipca br. firma ostrzegła swoich akcjonariuszy o znacznym spadku zysku operacyjnego. W minionym kwartale wyniósł on 84 mln USD, podczas gdy rok wcześniej - 272 mln USD. Jako przyczynę takiej sytuacji przedstawiciele firmy podają znaczny wzrost kosztów poniesionych przez CA.

Mimo nie najlepszego I kwartału, przedstawiciele firmy nie zapowiadają zmian w polityce jej działalności. Ponadto słabe wyniki przypisują zastojowi na rynku korporacyjnym, który miał miejsce na początku roku z powodu wcześniejszych przygotowań przedsiębiorstw do roku 2000.

***

Softbank tworzy spółkę joint venture z Computer Associates

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200