Compaq wdraża plan restrukturyzacji

Firma redukuje 5000 etatów i konsoliduje działy produkujące komputery na rynek korporacyjny i konsumencki.

Compaq Computer jako kolejny z gigantów branży IT ogłosił, że jest zmuszony poddać znaczącej korekcie oczekiwania co do przychodów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Obroty przedsiębiorstwa sięgną około 9 mld USD co stanowi 4% spadek w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Firma poinformowała, że zwolni 5000 pracowników. Pracę stracą osoby zatrudnione w działach produkcji i marketingu. Zmiany zostaną dokonane również na niektórych stanowiskach kierowniczych. Dyrektorem wykonawczym w dalszym ciągu będzie Michael Capellas.

Przyjęty plan reorganizacji firmy zakłada konsolidację działów produkujących komputery na rynek konsumencki i korporacyjny. Compaq utrzymuje, że działania te przyczynią się do obniżenia kosztów wewnętrznych oraz uproszczenia linii ofertowej i lepszego dostosowania jej do potrzeb dzisiejszego rynku. Koszty przeprowadzenia zmian szacuje się na ok. 125 - 150 mln USD. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, dzięki restrukturyzacji Compaq będzie oszczędzać rocznie ok. 500 - 600 mln USD.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200