Compaq swą przyszłość łączy z Internetem

LONDYN

LONDYN

Szefowie Compaqa: Eckhard Pfeiffer i Andreas Barth przedstawili na dorocznej konferencji plany koncernu na najbliższy rok. Zakładają oni, że połączony koncern osiągnie w tym roku przychód ok. 43,5 mld USD ? o 12,3 mld wyższy niż w roku 1998. Kluczem do osiągnięcia przez koncern rekordowych wyników ma być wykorzystanie nowych kanałów dystrybucji bezpośredniej, przede wszystkim Internetu.

Ambitne zamierzenia kierownictwa Compaqa, które planuje, że w 1999 roku koncern osiągnie obroty ok. 43,5 mld USD, są oparte na wynikach z ostatnich 3 miesięcy ub.r. W IV kwartale 1998 roku Compaq osiągnął rekordowy przychód na poziomie 10,9 mld USD, a także zysk ok. 758 mln USD. W regionie EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) IV kwartał ub.r. przyniósł koncernowi przychód 4,4 mld USD.

Najważniejszym źródłem przychodów w Europie była sprzedaż komputerów osobistych, która stanowiła 37% przychodów Compaqa, i technologii dla odbiorców korporacyjnych (35%). Fundusze pochodzące ze sprzedaży usług stanowiły 22%, sprzedaż odbiorcom indywidualnym - 6% przychodów firmy. Europejskie oddziały Compaqa powiększyły przewagę w segmencie komputerów osobistych. Według badań Dataquest - koncern miał w ub.r ponad 17,9% udziału w rynku komputerów PC, tj. o prawie 9% więcej niż drugi w rankingu IBM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200