Compaq rozpoczął produkcję komputerów w Polsce

W szczecińskiej fabryce montowane są już modele Deskpro z procesorami Celeron 733 MHz oraz Deskpro PIII 866 MHz. Do końca roku w Polsce wyprodukowanych zostanie ok. 30 tys. komputerów marki Compaq.

Dzisiaj Compaq oficjalnie uruchomił produkcję komputerów w Polsce. Montażem zajmuje się firma PC Factory w fabryce pod Szczecinem. Obecnie są wytwarzane modele Deskpro z procesorami Celeron 733 MHz (1999 zł) oraz Deskpro PIII 866 MHz w cenie 2699 zł. Przedstawiciele Compaqa zakładają, że do końca 2001 r. w szczecińskiej fabryce będzie zmontowanych ok. 30 tys. komputerów. Firma rozważa także możliwość uruchomienia montażu serwerów.

Jak utrzymują przedstawiciele producenta, komputery montowane w Polsce są kilkanaście procent tańsze od gotowych modeli Compaqa, sprowadzanych z zagranicy. Między innymi dzięki uruchomieniu montażu w Szczecinie firma zamierza stać się największym dostawcą sprzętu komputerowego w Polsce. Plany Compaqa na ten rok zakładają zwiększenie udziału w rynku z obecnych 9 do 12-15%. Przedstawiciele producenta liczą, że montaż komputerów w Polsce znacząco zwiększy szansę firmy w przetargach organizowanych przez administrację państwową.

Zobacz również:

Zajmująca się montażem komputerów Compaqa firma PC Factory należy do Vobis Microcomputer. Jak twierdzi kierownictwo firmy, outsourcing produkcji komputerów po raz pierwszy na świecie Compaq zastosował właśnie w Polsce. Jeśli ten model się sprawdzi, to na podobne działania zdecydują się także inne oddziały firmy.


TOP 200