Compaq rozpoczął produkcję komputerów w Polsce

Spółka PC Factory będzie montowała w swojej fabryce pod Szczecinem komputery firmy Compaq Computer. Ich dystrybucją ma się zająć Techmex. Początkowo będą one produkowane tylko na polski rynek.

Firma zamierza produkować w Polsce dwa modele komputerów z serii Deskpro. O planach Compaq Computer dotyczących - wspólnej z PC Factory (PCF) - produkcji komputerów pisaliśmy w CW 11/2001. Dystrybucją montowanych przez PCF komputerów zajmie się Techmex.

Docelowo - ze szczecińskiej montowni - na polski rynek trafiać ma kilka tys. sztuk komputerów miesięcznie. Według nieoficjalnych informacji, pierwsze komputery miały zejść z taśmy produkcyjnej już dzisiaj (14 maja).

Zobacz również:

  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • Microsoft zapowiada natywną platformę deweloperską bazującą na architekturze ARM

Nie wiadomo jeszcze, jak rozpoczęcie produkcji komputerów w Polsce wpłynie na planowane porozumienie pomiędzy Compaq Computer i Optimusem. Nowosądecka firma miała dystrybuować sprzęt amerykańskiego partnera. Obie miały także współpracować przy projektach integracyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200