Compaq przewiduje spowolnienie sprzedaży

Szef firmy, w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Der Spiegel, zapowiedział, że wzrost przychodów firmy w I połowie br. finansowego spadnie do poziomu ok. 5%. Dla porównania - wzrost sprzedaży firmy w całym ub.r. wyniósł 10%. Powodem pogorszenia się wyników firmy ma być spadająca rentowność rynku komputerów osobistych.

Michael Capellas, szef Compaq Computer, w wywiadzie udzielonym niemieckiemu tygodnikowi Der Spiegel, powiedział, że przewiduje spadek wzrostu sprzedaży w pierwszej połowie 2001 r. Jego zdaniem wyniesie on jedynie ok. 5%, ale przychody firmy powinny zacząć znów rosnąć w II połowie roku.

Szef Compaqa szacuje, że w I kwartale br. sprzedaż firmy utrzyma się na poziomie analogicznego okresu sprzed roku. Brak wzrostu sprzedaży M. Capellas uzasadnia tym, że co raz trudniej jest zarabiać na sprzedaży komputerów osobistych.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

"W roku 2000 Compaq odnotował wzrost sprzedaży na poziomie 10%. Niestety w pierwszej połowie nowego roku może on osiągnąć jedynie połowę tego" - powiedział M. Capellas.

Pod koniec stycznia br., wraz z ogłoszeniem wyników za rok finansowy 2000, Compaq przewidywał wzrost przychodów w kolejnym roku na poziomie 6-8%. Zapowiadał już jednak, że pierwsze 6 miesięcy będzie dla firmy trudne.

***

Dobry rok Compaqa

Gartner: to nie był dobry rok dla producentów komputerów PC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200