Compaq i IBM zawarły pakt dotyczący rozwiązań pamięci masowych

W ramach umowy, szacowanej na 1 mld USD, IBM będzie sprzedawał rozwiązania pamięci masowych Compaqa, i na odwrót.

Compaq Computer i IBM zawarły długoterminową umowę, w ramach której każda z firm będzie sprzedawała rozwiązania pamięci masowych partnera. Jj wartość sjest zacowana na 1 mld USD.

Zdaniem przedstawicieli Compaqa, umowa ta pozwoli na usprawnienie współpracy różnych technologii pamięci masowych, co z kolei zaowocuje łatwiejszym wdrażaniem i zarządzaniem sieciami, wykorzystującymi takie rozwiązania w przedsiębiorstwach.

W ramach umowy Compaq będzie sprzedawał zaawansowane macierze dyskowe Shark i oprogramowanie do zarządzania Tivoli IBM-a. Natomiast Big Blue będzie sprzedawał systemy macierzy dyskowych StorageWorks Modular Array 8000 i oprogramowanie Compaqa, wykorzystujące zaawansowane dyski twarde IBM-a. Ponadto IBM zapewni wsparcie dla technologii VersaStor Compaqa, wykorzystywanej w sieciach SAN.

Zdaniem analityków, kontrakt, który pomoże firmom w rywalizacji z EMC, może przynieść złe rezultaty dla klientów. Compaq i IBM będą wprawdzie współpracować przy rozwiązaniach pamięci masowych, jednak nadal konkurują w innych dziedzinach, w tym zwłaszcza na rynku serwerów Windows NT.

Z szacunków International Data Corporation (IDC) wynika, że rynek systemów pamięci masowych i rozwiązań do zarządzania nimi osiągnie w 2003 r. wartość ok. 48 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200