Compaq i Cap Gemini Ernst & Young nawiązały współpracę

Dotyczy ona połączenia oferty usług doradczych oraz wdrożeń zintegrowanych systemów e-biznesowych dla klientów korporacyjnych.

Compaq i Cap Gemini Ernst & Young zawarły porozumienie, na mocy którego będą współpracować przy oferowaniu usług doradczych i rozwiązań integracyjnych dla klientów z sektora korporacyjnego. Wartości umowy nie ujawniono.

Umowa, która ma mieć zasięg globalny, poszerzy ofertę działu usług wdrożeniowych Compaq Global Services. Z kolei dla Cap Gemini oznacza wzbogacenie oferty związanej z rozwiązaniami technologicznymi. Wszystko to razem ma pozwolić klientom instytucjonalnym na dostęp do kompleksowych usług związanych z wdrożeniami, integracją i zarządzaniem systemami informatycznymi.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

W ramach umowy firmy będą wspólnie wspomagać klientów w określaniu ich specyficznych potrzeb w zakresie rozwiązań CRM i systemów zarządzania łańcuchem dostaw, a także mają zadbać o odpowiednią infrastrukturę techniczną, określając wymagania co do przepustowości, skalowalności i bezpieczeństwa.

Początkowo partnerzy będą oferować usługi wdrożeniowe, integracyjne i wsparcie dla rozwiązań Oracle'a działających na sprzęcie Compaqa w środowisku Windows 2000, Tru64 Unix i OpenVMS. Obecnie gotowa jest oferta komplementarnych usług związanych z infrastrukturą i oprogramowaniem wspomagającym wdrażanie Internet Procurement oraz rozwiązania Oracle'a automatyzującego zarządzanie łańcuchem dostaw.

Przedstawiciele Compaqa twierdzą, że choć współpraca firm ma się skupić na krytycznych rozwiązaniach biznesu elektronicznego, takich jak Oracle E-Business Suite, to zamierzają także współpracować nad ofertą zintegrowanych rozwiązań przeznaczonych na rynek usług finansowych i dla branży telekomunikacyjnej.

"Naszym celem jest dostarczanie klientom usług najwyższej klasy. Dzięki zawartemu sojuszowi nasi klienci zyskują dostęp do pełniejszej, połączonej oferty, która wzmocni możliwości obu firm. Porozumienie to jest dla nas oczywistym krokiem. Obecnie 80% z 80 tys. zainstalowanych rozwiązań klastrowych Compaqa wykorzystuje rozwiązania Oracle'a. Tak więc wybierając Cap Gemini Ernst & Young na partnera, możemy zaoferować naszym klientom pełniejsze usługi" - stwierdził Jeff Lynn, wiceprezes i dyrektor generalny Compaq Global Services.

Choć sojusz ma mieć zasięg globalny, na razie nie wiadomo jaką część Europy obejmie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200