Compaq dogania lidera

Polski oddział koncernu poinformował, że od początku roku sprzedał prawie 42 tys. sztuk komputerów, tylko 500 sztuk mniej od lidera rynku - Optimusa. Tegoroczna sprzedaż firmy ma zamknąć się na poziomie 70 tys. sztuk. Optimus zakłada, że do końca IV kw. sprzeda jeszcze 35 tys. zestawów.

Compaq Computer podał wyniki sprzedaży komputerów w Polsce za okres od stycznia do września tego roku. Producent w ciągu trzech kwartałów sprzedał 41 940 sztuk komputerów, co oznacza że Optimus w tym samym czasie wprowadził na rynek niecałe 500 sztuk więcej. Przedstawiciele Compaqa utrzymują, że już na koniec 2001 r. obejmą pozycję lidera na polskim rynku.

W trzecim kwartale Compaq Computer sprzedał w Polsce 1 260 serwerów (33% udział w rynku), 3 152 komputerów przenośnych (wzrost o 8,6%) i 13 268 komputerów stacjonarnych (15,4% wzrostu). Prezes zarządu Compaq Computer w Polsce, Andrzej Widerszpil, powiedział, że tegoroczna sprzedaż komputerów jego spółki zamknie się liczbą ok. 70 tys. sztuk. Oznacza to wzrost rocznej sprzedaży o 15%.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200