Compaq: dobre prognozy na rok 2002

Dziesięć dni po tym jak firma ogłosiła lepsze niż oczekiwano wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok 2001, koncern podniósł również szacunki na rok bieżący.

Dziesięć dni po tym jak firma ogłosiła lepsze niż oczekiwano wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok 2001, koncern podniósł również szacunki na rok bieżący. Ostatnie 4 miesiące Compaq Computer zakończył przychodami w wysokości 8,5 mld USD i zyskiem netto na poziomie 56 mln USD. Zarząd koncernu spodziewa się, że tegoroczne wyniki finansowe firmy będą również wyższe od prognozowanych przez analityków.

W 2002 r. najważniejsze dla Compaqa będzie zwiększenie przychodów z usług i przywrócenie rentowności działu produkującego komputery. Zarząd firmy liczy, że może to nastąpić w II połowie tego roku. Zintensyfikowanie działań na rynku korporacyjnym ma spowodować wzrost przychodów spółki do poziomu 34 mld USD ( 33,6 mln USD w 2001 r.). Zarząd koncernu oświadczył jednocześnie, że są to bardzo ostrożne prognozy, zakładające brak wyraźnej poprawy sytuacji na rynku IT. W wypadku powrotu koniunktury wzrost przychodów Compaqa będzie znacznie większy niż 1-procentowy.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Analitycy sądzą, że ogłaszając korzystne prognozy finansowe, zarząd Compaqa chce pokazać, iż firma jest zdolna przetrwać samodzielnie na wymagającym rynku. Koncern daje jednocześnie sygnał akcjonariuszom HP, jak bardzo atrakcyjnym partnerem może być dla Hewlett-Packard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200