Compaq dla e-biznesu

Compaq AlphaServer GS to nowa seria serwerów klasy high-end, którą wprowadza na rynek Compaq Computer Corporation.

Maszyny zawierające do 32 procesorów Alpha działają pod systemami operacyjnymi Compaq Tru64 UNIX i Compaq OpenVMS. Według producenta nowe serwery doskonale sprawdzają się w takich dziedzinach, jak e-biznes i telekomunikacja. Zastosowne w dziedzinie e-biznes/Internet mają charakteryzować skalowalnością dostosowaną do wzrostu przedsiębiorstwa. W telekomunikacja znajdą zastosowanie w zarządzaniu sieciami, obsłudze klientów i billingu.

Serwery serii Compaq AlphaServer mają budowę modułową. W zależności od modelu mogą zostać wyposażone w 8 (GS80), 16 (GS160) lub 32 (GS320) procesory Alpha EV67 731 MHz. Pamięć operacyjna może sięgać od 64 GB do 256 GB. Serwery mają od 16 do 64 szyn i od 56 do 224 gniazd PCI.

Centralny element architektury jest oparty na module, który składa się z jednego do czterech procesorów oraz centralnej przełącznicy. Każdy z dodatkowych modułów, Quad Building Blocks (QBB) składa się z czterech procesorów, czterech modułów pamięci o pojemności do 32 GB, ośmiu gniazd PCI (opcjonalnie 28) połączonych przełącznicą o przepustowości 6,4 GB/s. Moduły QBB można łatwo łączyć w większe systemy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200