Compaq Computer zgodnie z prognozami

W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. producent osiągnął przychód w wysokości 9,2 mld USD i wypracował 200 mln USD zysku. Firma zapowiedziała jednak dalsze zwolnienia pracowników.

Compaq Computer w I kw. 2001 r. osiągnął zysk netto w wysokości 200 mln USD. Stanowi to spadek o ponad 90 mln USD w stosunku do pierwszych trzech miesięcy ub.r. Przychód firmy wyniósł 9,2 mld USD i był mniejszy o 300 mln USD niż w I kw. 2000 r. Osiągnięty wynik był nieznacznie niższy od oczekiwań kierownictwa firmy i prognoz analityków.

Mniejszy przychód to efekt wciąż malejącego popytu na rynku amerykańskim oraz konkurencji cenowej, głównie ze strony firmy Dell. Zmniejszenie sprzedaży w USA w dużym stopniu zrównoważył wzrost zapotrzebowania na produkty firmy na rynku europejskim.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Spółka obniżyła prognozy finansowe na drugie półrocze. Compaq spodziewa się, że przychód firmy w II kw. wyniesie ok. 9 mld USD. Producent poinformował, iż w ramach przyjętego w marcu planu restrukturyzacji zredukuje kolejne 2 tys. etatów. Pracę w firmie straci więc ogółem 7 tys. osób.

***

Compaq wdraża plan restrukturyzacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200