Comp Rzeszów wygrał przetarg dla GUS

Spółka za 6,5 mln zł zbuduje hurtownię danych, która za 8 miesięcy zacznie gromadzić dane na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego i Powszechnego Spisu Rolnego.

Comp Rzeszów SA zbuduje hurtownię danych dla Głównego Urzędu Statystycznego. Hurtownia będzie gromadzić dane na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego i Powszechnego Spisu Rolnego. Wartość umowy opiewa na 6,5 mln zł.

Dwufazowy przetarg na budowę hurtowni dla GUS ogłoszono na początku czerwca minionego roku. Do pierwszego etapu przetargu wystartowało 14 firm. Do drugiej części przetargu wybrano cztery firmy. Oprócz Comp Rzeszów o duży kontrakt walczyły IBM, SAS Institute i Softbank.

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
  • Ta firma wygrała przetarg na opracowanie dla agencji NASA „kosmicznego” procesora
  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Na pytanie, dlaczego GUS zdecydował się wybrać Comp Rzeszów jako wykonawcę hurtowni, Marek Panek, dyrektor działu sprzedaży rzeszowskiej spółki, powiedział: "O wyborze na pewno nie zadecydowały tylko względy finansowe, nasza oferta bowiem nie była najtańsza. Zaważyła strona merytoryczna. Bardzo istotne były referencje potwierdzane wizytami komisji przetargowej u naszych klientów. Comp Rzeszów ma bowiem na swoim koncie kilka wdrożeń hurtowni danych, m.in. w katowickim oddziale PKO BP, Deutsche Banku 24 czy Banku Przemysłowym".

Na stworzenie hurtowni danych z wykorzystaniem serwerów Hewlett-Packarda i technologii Oracle, Comp Rzeszów ma najbliższych osiem miesięcy.

Comp Rzeszów SA powstała w 1992 r. Firma specjalizuje się we wdrożeniach rozwiązań informatycznych dla sektora bankowo-finansowego. Zatrudnia ponad 160 osób. W ubiegłym roku wypracowała przychód w wysokości 60,5 mln zł i zysk netto w kwocie 5,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200