Commvault przejmuje spółkę Hedvig

Commvault (dostawca oprogramowania zarządzającego danymi przechowywanymi w chmurach oraz w lokalnych ośrodkach obliczeniowych) poinformował o finalizacji umowy nabycia kalifornijskiej spółki Hedvig, producenta pamięci masowej zdefiniowanej programowo (z ang. SDS; Software-Defined Storage). Łączna wartość transakcji to 225 mln USD.

Krok ten podyktowany był zapewne między innymi tym, że według analityków ten segment rynku IT (chodzi o pamięci masowe SDS) stanie się w przyszłości dominującą metodą budowania infrastruktury pamięci masowej dla dostawców działających w chmurze.

Szybki wzrost ilości danych, generowany z różnych źródeł, zarówno w środowiskach lokalnych, jak i w chmurze, stanowi poważne wyzwanie w zakresie zarządzania i bezpieczeństwa. Sprostać mu mogą właśnie pamięci masowe definiowane programowo. Wie o tym założona w 2012 roku firma Commvault, której oprogramowanie zarządza obecnie danymi przechowywanymi w chmurze o wielkości 600 PB.

Zobacz również:

Powiązanie innowacyjnych możliwości software defined storage oferowanych przez Hedvig z wiodącą w branży ochroną danych dostarczaną przez Commvault, skutecznie zmniejszy fragmentację przechowywania danych. Głęboko wierzymy, że dzięki temu, nasza oferta stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna i zostawi konkurencję w tyle”, mówi Sanjay Mirchandani, Prezes i Dyrektor Generalny Commvault.

Z kolei Crawford Del Prete (prezes firmy analitycznej IDC) twierdzi, “Zarządzanie danymi w wielu chmurach jest problemem trudnym do rozwiązania dla klientów, a jednocześnie mającym duże znaczenie. Przejęcie Hedvig to sprytne posunięcie strategiczne, które pozwala Commvault na wyróżnienie się i wzbogacenie swojej oferty, co poszerza grono potencjalnych klientów firmy. Uważamy, że zwiększy to możliwości rozwiązywania przez Commvault, coraz bardziej złożonych problemów przedsiębiorstw”.

Transakcja zakupu, z zastrzeżeniem pewnych warunków, zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale roku finansowego Commvault.


TOP 200