Comdex Fall '99: przegląd propozycji

Rozpoczynające się w poniedziałek (15 listopada) w Las Vegas targi Comdex Fall '99 mają być zdominowane prezentacjami rozwiązań sieciowych i najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 2000.

Rozpoczynające się w poniedziałek (15 listopada) w Las Vegas targi Comdex Fall '99 mają być zdominowane prezentacjami rozwiązań sieciowych i najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 2000. Odwiedzający wystawę będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami dla sieci bezprzewodowych, sieci domowych i dla małych firm oraz różnych rozwiązań internetowych, w tym wiele zorientowanych na handel elektroniczny. Organizatorzy spodziewają się, że imprezę odwiedzi co najmniej 200 tys. osób.

Windows, NetWare i Linux

Już tradycyjnie największym wystawcą będzie Microsoft, który na specjalnie wyodrębnionym terenie będzie prezentować system Windows 2000. Podczas 5 dni trwania targów będzie można samodzielnie przetestować najnowszy produkt producenta z Redmond. Z kolei Novell zamierza przedstawić nową generację systemu NetWare.

Entuzjaści Linuxa będą mieli okazję zapoznać się z nowymi rozwiązaniami w ramach prezentacji Linux Business Expo. Swoją ofertę programową dla tego systemu ma zaprezentować wielu producentów, w tym m.in. , który po raz pierwszy przedstawi własną wersję Linuxa, przeznaczoną specjalnie dla nie zaawansowanych użytkowników. Firma ma nadzieję, że będzie on stanowić idealne rozwiązanie dla niedużych firm poszukujących stabilnej, przystępnej alternatywy dla produktów Microsoftu. Od rozpoczęcia targów aż do końca listopada br. podstawowa wersja Corel Linuxa, bez dodatkowych aplikacji i wsparcia, będzie bezpłatnie dostępna w Internecie. Po tym terminie Corel zamierza wprowadzić system do sprzedaży detalicznej w wersji Standard za 49 USD i Deluxe za 79 USD.

W stronę sieci

W oddzielnym pawilonie ponad 40 wystawców zaprezentuje nowe produkty i technologie związane z popularnymi rozwiązaniami informacyjnymi. Philips Electronics przedstawi prototypowe modele domu i biura przyszłości, w których wszystkie urządzenia - nawet zlew kuchenny - będą połączone ze sobą i Internetem.

Acer Group i Ericsson mają zaprezentować rozwiązania oparte na opracowanej przez Ericssona, IBM-a, Intela, firmę Nokia i Toshibę bezprzewodowej technologii Bluetooth. Pozwala ona na realizację szybkich połączeń pomiędzy urządzeniami sieciowymi przy wykorzystaniu transmisji radiowej.

W ramach inicjatywy OpenSky, utworzonej przez Palm Computing i Aether Systems, przedstawione zostanie rozwiązanie dla użytkowników pragnących dokonywać bezprzewodowo transakcji internetowych za pośrednictwem urządzeń naręcznych. Ma to być serwis pozwalający zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i korporacyjnym na dokonywanie kompletnych transakcji za pomocą palmtopów. Pierwszą platformą sprzętową, dla której usługa ma być dostępna, będzie Palm V.

Intel i AMD

Podczas targów nie zabraknie oczywiście producentów podzespołów. Intel zaprezentuje długo oczekiwany układ wspomagający 820, wyposażony w obsługę pamięci Rambus, szyny systemowej 133 MHz i interfejsu graficznego AGP 4x. Ponadto będzie można zobaczyć w działaniu wprowadzony niedawno do oferty procesor Pentium III, taktowany zegarem o częstotliwości 733 MHz. Z kolei na stoisku AMD ma być przedstawiony najnowszy model procesorów rodziny Athlon, taktowany zegarem 750 MHz.

Cirix, przejęty w tym roku od National Semiconductors przez Via Technologies, przedstawi m.in. tanią rodzinę procesorów serii M II o wydajności porównywalnej z jednostkami Celeron Intela. Cyrix M II-433 będzie taktowany zegarem 300 MHz i ma obsługiwać szynę systemową 100 MHz. Via przedstawi również nowy procesor graficzny ProMedia II, opracowany we współpracy z firmą S3.

Oprócz procesorów będzie można zobaczyć również urządzanie peryferyjne przeznaczone do komputerów PC, m.in. napęd GF-2000 DVD-RAM firmy Hitachi, który ma możliwość nagrywania płyt o jednostronnej pojemności do 4,7 GB.


TOP 200